Jdi na obsah Jdi na menu

Na novém videoklipu Lucie Bílé se podílel i její syn

7. 10. 2020

lucie-bila.jpgLucie Bílá (foto - zdroj: facebook.com)

Lucie Bílá vydala před necelým rokem povedené album „Ta o mně”, z něhož před pár dny představila třetí klip. Tentokrát zvolila skladbu „Hořká jako rtuť”, krásnou baladu postavenou čistě na klavíru. Obrazový doprovod si po produkční stránce vzal na starost její syn Filip Kratochvíl, režíroval jej Ruy Okamura.

Pojal ho stejně, jak zní celý song - komorně a naživo. Navíc se točilo přímo doma v Otvovicích. „Co víc si můžu jako máma přát. Jednou za mnou přišel můj syn, že by mi rád natočil klip. Řekla jsem jen: ‚Tak si hraj.‛ Vůbec jsem přitom netušila jak úžasnou práci odvede,” uvedla zpěvačka na svých sociálních sítích a dodala: „Díky jeho štábu, nápadu a obrovskému entuziasmu vám mohu předvést video, na které jsem hned ze dvou důvodů pyšná. Za prvé je na mou oblíbenou píseň a za druhé je od mého milovaného syna Filipa.”

Čerstvý singl je tak trochu protipólem úspěšných a hravých rádiových hitů „Protože” a „Mám ráda život”. Ukazuje Lucii Bílou v niterné poloze, kdy procítěně zpívá a moduluje každý tón. Píseň Maxe Šrámka a Adama Kuruce, kterou otextoval Petr Soukup, si cestu do rádiového éteru bude hledat složitě. V porovnání s předešlými kousky však působí jinak a rozhodně neotřele.

Text - zdroj: musicserver.cz/Milan Menčík