Jdi na obsah Jdi na menu

Novinka od 100°C bourá představy o českých videoklipech!

10. 12. 2013

100c-2013.jpg100°C (foto - zdroj: mezibloky.cz)

Oficiální uvedení čtvrtého studiového alba ohlásila na začátek příštího roku česká trash-popová kapela 100°C. O tom, že to skupina s novým albem myslí vážně, svědčí i její nejnovější videoklip k písni "Eye for an eye" z připravované desky.

Klip se vymyká českým standardům jak po vizuální stránce, na níž měly svůj podíl kamery použité při natáčení filmů Sherlock Holmes nebo Hobit, tak i hereckým obsazením. V hlavní roli excentrické kněžky se představila talentovaná dcera Jitky Asterové Anna Linhartová (19 let), která se dostala do podvědomí veřejnosti zejména díky roli ve filmu Nevinnost režiséra Jana Hřebejka. Exkluzivně je klip ke zhlédnutí na portálu Mixer.cz.

Režie videoklipu k nové písni "Eye for an eye" se ujal art director audiovizuálního studia Manaworld a současně i baskytarista kapely 100°C Ondřej Urbanec, který v minulosti natáčel klipy kapelám, jako jsou např. Support Lesbiens, Tata Bojs, Charlie Straight, rapperovi Rytmusovi či zpěvačce Tonye Graves. Filmový štáb naplno využil možností speciálních vysokorychlostních 5K kamer Phantom Flex a Red Epic (rozlišení 5120 × 2700 pixelů), které hrály prim i při natáčení hollywoodských trháků Sherlock Holmes či Hobit. Videoklip tak přináší pozoruhodné a dechberoucí záběry. „Je to již druhý videoklip k chystanému albu. První jsme pod názvem Nobody Feels Good vydali letos na jaře a jako singl bude na nové desce také. Pracovní název alba je Freaky Boys“, uvedl frontman kapely Joshua alias Jakub Johánek.V jaké kondici se 100 °C vrací?

Šestice muzikantů z Mariánských Lázní o sobě dala výrazněji vědět před deseti lety, kdy prorazila v talentové soutěži Coca Cola Popstar. Skupina má na svém kontě tři alba. Poslední deska vyšla kapele naposledy před pěti lety. Nový song slibuje návrat ve velkém stylu, tak jako to ostatně cítí i samotní členové kapely. „Jako poděkování domácím fanouškům chystáme na konec roku tradiční koncert v Mariánských Lázních. Už teď můžu slíbit, že to bude velká party, práce na novém albu nás totiž nabila novou energií!“ doplnil DJ At Work alias Karel Vaněk, který má v kapele na starosti syntetizátor. Nové album 100°C by mělo vyjít v lednu 2014 u nakladatelství Supraphon.

Text - zdroj: Tereza Ďoubalová | Account Manager

Související:

Trash-popová kapela 100°C zveřejnila videoklip k písni Freaky Boys