Jdi na obsah Jdi na menu

Peter Aristone zveřejnil videoklip k písni No Second Time Around

9. 5. 2015

peter_aristone_2015.jpgPeter Aristone (foto - zdroj: electropiknik.cz)

Slovenského zpěváka Petera Aristoneho, který na sebe výrazně upozornil vyzrálým debutem „19 Days in Tetbury”, čeká hostování na aktuálním turné Davida Kollera.

Ještě než s kapelou vyrazí na jarní a podzimní koncerty s frontmanem Lucie, přichází s novou písní „No Second Time Around”. Ke skladbě s chytlavým refrénem vznikl i videoklip pod vedením režiséra Lukáše Hrdého.

Impulzem k napsání „No Second Time Around” byl milostný románek, který Aristone prožil v Londýně. „Bylo to rychlé, krátké a potom konec. Tím, že jsem očekával víc, než jen krátké vzplanutí, mě to dost vzalo. Vyrovnal jsem se se situací tak, že jsem prostě napsal No Second Time Around,“ prozrazuje Aristone.

Právě rozchod je i ústředním tématem aktuálního klipu k písničce. Režisér Lukáš Hrdý jej však pojal po svém. „Každý zažil rozchod a téměř každý zažil, že se ten druhý chtěl vrátit. Tato jednoduchá situace vyvolává spoustu emocí a hlavně problémů a proto jsme chtěli No Second Time Around natočit,“ popisuje režisér. Do jedné z hlavních rolí obsadil kromě zpěváka i herečku Andreu Daňkovou, která má za sebou hlavní roli ve filmu „Šťastná” Evy Toulové nebo se objevila v seriálech „Ulice” či „Sanitka”.

„Andrea hraje bejvalku, a ty občas umí být dostatečně šílené, aby vám zkomplikovaly život a při té příležitosti ho i zničily. Chlapi jsou v tom myslím furt trochu pozadu a mají co dohánět. Ženy jsou ve způsobech svádění někdy natolik rafinované, že si toho ani samotná oběť nevšimne. A o tom je náš klip,“ doplňuje režisér.

Zajímavostí je i to, že Peter Aristone skladbu dokončil a zaranžoval se skladatelem Nickem Jarlem ve Stockholmu. „Tam se to ve mně všechno uvolnilo a už to šlo pak rychle. Takže písnička s textem byli hotové zhruba za hodinu. Zpívám v ní, že už mám dost takových ženských her a nerad bych něco podobného prožil podruhé. To je ostatně slogan refrénu,“ popisuje zpěvák.

Písničku „No Second Time Around” zařadí Aristone do playlistu i na společných koncertech s Davidem Kollerem. „Bude pro mě velkou ctí si s ním zahrát. Jeho hudba se mi vždycky líbila a Lucie je podle mě nejlepší česká kapela. S Davidem se znám i osobně. Je to skvělý člověk, který žije muzikou. Navíc nedávno vydal výborné album a už se těším, jak bude znít naživo,“ popisuje zpěvák.

Peter Aristone se hudbě věnuje od malička a pro dráhu muzikanta se rozhodl už ve čtrnácti letech. Po vystudování průmyslovky odešel do Prahy na Konzervatoř Jaroslava Ježka. Po jeho absolvování v roce 2005 zůstal v Praze. Pracoval jako zvukový inženýr a podílel se například na albu skupiny Elán.

Jako muzikant účinkoval v experimentálním rockovém kvartetu Personal Signet a v poprockové kapele Popcorn Drama, s kterou v roce 2011 vydal album a předskakoval na koncertech Anastacie v Praze, Bratislavě a Budapešti. V roce 2012 se vydal na sólovou dráhu a jeho prvním počinem je album „19 Days in Tetbury”. Na desce nahrávané v Anglii se objevily skutečně hvězdní hosté – Melanie C, James Dean Bradfield (zpěvák a frontman skupiny Manic Street Preachers) nebo švédská zpěvačka Emma Ejwertz, se kterou napsal dvě písničky.

Právě duet s Melanie C „Cool As You” se dostal na skvělé 4. místo v žebříčcích hranosti českých rádií a postupně se propracoval i do playlistů rádií v Německu, Rakousku nebo Švýcarsku. Peter Aristone se momentálně pohybuje mezi Českou republikou a Švédskem, kde píše skladby pro nové album.