Jdi na obsah Jdi na menu

Povedený videoklip k písni Jdi za štěstím láká na Gottův film Karel

13. 10. 2020

karel-gott.jpgKarel Gott (foto: Lenka Hatašová/Karel Gott Agency)

Už brzy měl mít v kinech premiéru film „Karel”, pojednávající o životě nejslavnějšího zpěváka tuzemské populární hudby. Z důvodu vládních opatření proti šíření koronaviru se tak nestane a premiéra je odložena na neurčito. Čekání vám však může zkrátit nový klip k songu „Jdi za štěstím”.

Karel Gott - Karel
© Supraphon

Tento pohádkový hit Karla Svobody dostal nový kabát loni v létě, kdy ho Mistr natočil se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu pod vedením dirigenta Jana Kučery. Jedná se o vůbec poslední studiovou nahrávku Karla Gotta a jeho výkon je fantastický i přesto, že bojoval s rakovinou v posledním stadiu a při nástupu do studia se vůbec necítil dobře.

„Ráda bych dala společně se Supraphonem v této složité době malý dárek nejen zklamaným potenciálním divákům filmu Karel, ale všem příznivcům mého zesnulého manžela. Protože slavnostní premiéra i distribuce snímku musejí být kvůli novým epidemiologickým opatřením odloženy na neurčito, rozhodla jsem se potěšit manželovy fanoušky v České republice i na Slovensku a zveřejnit nový videoklip s titulní skladbou Jdi za štěstím. Je pro mě o to cennější, že se jedná o Karlovu poslední nahrávku z června 2019, kdy ji dělal s vědomím, že jde o píseň pro právě vznikající film,” říká Ivana Gottová.

Klip režíroval Jakub Sommer a použil do něj záběry, které se nakonec do výsledné podoby snímku nevešly. Nejedná se o žádnou tryznu, celé ty tři a půl minuty člověk kouká s potutelným úsměvem ve tváři, protože ani v těchto vážných chvílích, kdy se točilo, zpěváka neopouštěl smysl pro humor a dobrá nálada, což je z výsledku jasně patrné.

„Bylo nám líto, že se záběry z natáčení se Symfonickým orchestrem Českého rozhlasu v dokumentu nakonec spolu s mnoha dalšími scénami nepoužily, jsem proto ráda, že alespoň některé z nich byly režisérem Jakubem Sommerem a střihačkou Šárkou Sklenářovou trefně zakomponovány do klipu. Jsem vděčná, že manželovým příznivcům můžeme snad alespoň trochu pozvednout náladu v tak nejisté době právě tímto vizuálem. Pevně věřím, že brzy bude zase dobře, proto přijměte tento dárek od nás i Karla jako naději na lepší časy,” dodává Ivana Gottová, která se na filmu podílela jako producentka.

Posun v premiéře znamená, že i slibovaný dvojalbový soundtrack vyjde teprve až bude snímek v kinech. Lze si ho však alespoň předobjednat. Sledování videoklipu tak slouží jako velmi vítaná kratochvíle před očekávanou filmovou událostí.

Text - zdroj: musicserver.cz/Milan Menčík