Jdi na obsah Jdi na menu

Red Hot Chili Peppers zvou do roztančeného hudebního klubu

18. 10. 2022

red-hot-chili-peppers.jpgRed Hot Chili Peppers (foto: Clara Balzary)

Stejně jako v případě jejich prvního letošního alba „Unlimited Love” i nyní Red Hot Chili Peppers vítají jeho nástupce „Return of the Dream Canteen” pomocí videoklipu. Po prvním singlu „Tippa My Tongue” je tu tak druhé vizuální ztvárnění skladby z aktuální řadové desky. Tentokrát padla volba na „The Drummer”.

Klip režíroval Phillip R. Lopez, který spolupracoval s natolik odlišnými umělci, jako jsou Selena Gomez a Pussy Riot. Centrální postavou snímku je fotografka, která přichází na koncert Red Hot Chili Peppers přesně ve chvíli, kdy ohlašují song „The Drummer”. Poté se protagonistka ztrácí v publiku, které je tvořené schopnými tanečníky, a její výrazné fotky s bleskem svými rychlými statickými prostřihy narušují volně plynoucí rytmus písně. Do toho všeho se prolínají záběry na performance kapely. Paradoxní je, že onen titulní bubeník je na scéně anonymizován, Chad Smith je po většinu videa schovaný za maskou.

Čerstvě vydané album „Return of the Dream Canteen” je důsledkem tvůrčího přetlaku, který v sestavě způsobil návrat kytaristy Johna Fruscianteho. Obsahuje dalších sedmnáct nových skladeb, formátem se stejně jako v případě „Unlimited Love” jedná o dvojalbum. Nahrávka už je k dispozici na streamovacích službách a nosičích, vinyly mohou fanoušci pořídit v celé řadě barevných variant.

Text - zdroj: musicserver.cz/Jiří V. Matýsek

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář