Jdi na obsah Jdi na menu

Richard Müller navázal na svůj velký hit a má novou epickou píseň

11. 2. 2020

richard_muller.jpgRichard Müller (foto - zdroj: Universal Music)

Na začátku dubna přijde do kin nová komedie, ve které se představí v hlavních rolích Petra Hřebíčková a Karel Zima. Význam v ní však má i oblíbená píseň „Štěstí je krásná věc” Richarda Müllera, podle níž se celý film jmenuje. Ke snímku slovenský interpret nazpíval ještě jednu skladbu s názvem „Chladnej den”, jež právě vychází.

„Když mi zavolali, jestli bych natočil další song do filmu, přišlo mi to nejdřív jako trochu absurdní nápad, mít tam dvě písničky. Tvůrci totiž použili už originální skladbu ‚Štěstí je krásná věc‛, kterou jsem nahrál před 30 lety. Když mi ale nový materiál poslali, změnil jsem názor,” vysvětlil Richard Müller, který ústřední song „Chladnej den” zpívá v češtině.

Skladba „Chladnej den” se natáčela v bratislavském studiu Creative Music House, text k ní napsala Gábina Osvaldová a o výsledný zvuk se postaral Jaro Lukáč z Negative Tunes. „Producenti mě oslovili k napsání filmové hudby a titulní písně, tak jsem ji složil tak, aby byla melodie a nálada spojená s dějem komedie,” řekl René Rypar. „Spolupráce s Richardem Müllerem se nabízela na první dobrou, když mělo jít o song k filmu s názvem ‚Štěstí je krásná věc‛,” dodal skladatel.

stesti-je-krasna-vec.jpg

„Tahle píseň má ale jinou atmosféru než ‚Štěstí je krásná věc‛. Řekl bych až epickou. Poslechl jsem si ji několikrát, podíval se na film a dostal jsem chuť to zkusit. Ten hudební podklad je krásný a mě opravdu těší, že mám ve filmu nakonec skladby dvě,” řekl Richard Müller.

Za snímkem stojí producentská dvojice Pavel Pásek a Igor Konyukov, která se do natáčení romantické komedie pustila po divácky úspěšných filmech „Zoufalé ženy dělají zoufalé věci”, „Všechno nebo nic” či „Kajínek”. Nezaměstnaný pár v podání Petry Hřebíčkové a Karla Zimy, který vyhraje balík peněz v loterii, tentokrát režíroval Jiří Novák. „Je to komedie o dvojici, která vyhrála obrovskou finanční částku, což ale začne narušovat jejich vztah,” vysvětlil o adaptaci původně litevského scénáře do českého prostředí sám režisér.

Ve filmu se objeví také Jan Dolanský jako bratr hlavního hrdiny, jejich otce ztvárnil Ondřej Pavelka a nepřejícího souseda Marek Taclík. V dalších rolích diváci uvidí například Tomáše Jeřábka, Zdeňka Godlu, Markétu Hrubešovou, Jaroslavu Pokornou, Martina Písaříka, Davida Novotného nebo Leoše Nohu.

Snímek „Štěstí je krásná věc” se natáčel loni v létě v Praze a ve středočeské obci Líšná a jejím okolí. Distributorem filmu je BIOSCOP a do kin přijde 2. dubna 2020.