Jdi na obsah Jdi na menu

Rybičky 48 si v nové písni utahují snad úplně ze všeho

29. 6. 2019

rybicky-48.jpgRybičky 48 (foto: Angelika Špicarová)

Kutnohorská kapela Rybičky 48 přichází po vydání dvojalba „Pořád nás to baví / BESTFUCK OFF” s novým materiálem. Čerstvý singl „BIOLID” poukazuje na to, že humor a nadhled jsou stále silnou stránkou skupiny, ať už jde o skladby nebo jejich klipové ztvárnění. Samotný název písně je odvozen od přípravku na hubení létajícího hmyzu, který je vtipně přetransformován na část populace milující vše, co má bio původ.

„V poslední době všichni jedou všechno bio a eko a my si myslíme, že je to správně. To nám ale nebrání v tom si z toho udělat legraci,” říká zpěvák Kuba Ryba. Snímek vznikal v Kutné Hoře a okolí nebo na Farmě Naděje, která pečuje o zvířata v nouzi. O režii se klasicky postaral Ondřej Soukup. S námětem a textem přišel sám frontman. Do natáčení pak muzikanti zapojili i svoje nejbližší. Kuba Ryba se ve vizuálu vysvlékne, začne tancovat po lese oděn jen tím nejnutnějším (ještě k tomu na půl žerdi) a kouřovými signály svolávat kumpány s rodinami, aby se k jeho klanu s podobným smýšlením přidali.

Vtipným textem poukazují Rybičky 48 na to, jak je moderní žít bio a ekologicky a v souladu s přírodou. Proto není divu, když se terčem útoku biolidu stanou i turisti, kteří se nechovají k přírodě hezky. Nenechte si uniknout exkluzivní trik, kdy je Kuba Ryba schován za hodně útlý strom. Formace si dále utahuje nejen z politických stran, ale i ze sluníčkářů. A protože netroškaří, vzala si na paškál toho nejznámějšího - Tomáše Kluse.

„Tomáše si vážíme za jeho názory a je to pro nás člověk s charakterem. Určitou částí populace je vnímán jako sluníčkář a dobroser, a proto nám přišlo mega vtipný ho do videa zapojit. Miluju lidi, kteří si ze sebe dokážou udělat srandu,” vysvětluje Kuba Ryba. Oblíbený písničkář se ve videoklipu taky ukáže, na to si ale musíte počkat až po titulcích.

Text - zdroj: musicserver.cz/Hana Bukáčková