Jdi na obsah Jdi na menu

Sebastien předávají neviditelné dědictví v klipu k písni Jdi dál

15. 5. 2022

sebastien.jpgSebastien (foto - zdroj: Smile Music)

Singl kapely Sebastien v podobě skladby „Jdi dál” pochází ze stále aktuálního alba „Integrity”, které brzy fanoušci pořídí také ve formátu LP. Autorem songu je klávesista Pavel Dvořák, jenž do příběhu vložil kromě svých imaginací také vnitřní úvahy o síle prolnutí rodinných pokolení.

„Úplně první záblesk motivu přišel v okamžiku, kdy jsem se dozvěděl, že odešel můj dědeček. V ten moment mi vlétla do hlavy úvodní klavírní melodie a vokální linka refrénu. Text písně je o zamyšlení se nad životem jako takovým, nad rodinou a generačním propojením. Jinými slovy jde o příběh pojednávající o výchově syna otcem, který časem nabývá zkušeností. A jak roky přibývají, dojde do bodu, kdy musí svému synovi předat poselství pro jeho další život a budoucí generace rodu,” uvedl k lyrické a hudební stránce skladby Pavel Dvořák, který se také ujal úlohy scenáristy a režiséra videoklipu. K ruce měl Tomáše Víta (Krideo Production) v pozici producenta.

Záběry pro „Jdi dál” byly pořízeny v DK Metropol v Českých Budějovicích a v okolí města Vodňany. Zajímavostí je obsazení jednotlivých rolí, Pavla staršího si zahrál skutečný otec Pavla Dvořáka, mladší variantu pak ztvárnil synovec klávesisty skupiny Sebastien.

Vydání vinylového kotouče „Integrity” pod hlavičkou Smile Music Records je stanoveno na 15. července.

Text - zdroj: spark-rockmagazine.cz