Jdi na obsah Jdi na menu

Serj Tankian se vrací ke kořenům ve videu k syrové písni A.F. Day

22. 5. 2024

036---system-of-a-down.jpgSerj Tankian (foto: Angelika Špicarová)

Serj Tankian plánuje během září vydat nové EP „Foundations”, na které nyní láká singlem „A.F. Day”. Ten napsal v dobách největší slávy své domovské formace System Of A Down, ale na žádnou z desek se nakonec nedostal. Oproti obvyklé sólové tvorbě původem arménského umělce jde o ostrý rockový kus se značně nervózní náladou.

Podobně syrový přístup pojal k natočení klipu režisér Ara Soudjian, který vytvořil divokou sekvenci obrazů v černobílém provedení. Celý počin je hudebně i vizuálně nesmírně silný a strhující. V mnoha ohledech skutečně připomene tvorbu System Of A Down.

Očekávané EP nabídne pět písní, které mapují Tankianův hudební život. Kromě šuplíkových songů z časů System Of A Down tu nalezneme také nevydané skladby z období alba „Elect The Dead”. Je tedy na co se těšit.

Podnětem pro vznik tohoto díla se stalo vydání monografie „Down With The System”. Při jejím psaní se Serj Tankian zahloubal do svých archivních materiálů a nakonec se rozhodl některé dosud nezveřejněné písně přece jen vynést na světlo.

Text - zdroj: musicserver.cz/Ondřej Hricko

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář