Jdi na obsah Jdi na menu

Sima Martausová představila silnou verzi písně Krížová cesta

4. 4. 2021

sima-martausova_2018.jpgSima Martausová (foto: Maruška Jeňová)

Sima Martausová už v roce 2012 složila píseň „Krížová cesta”, která byla primárně určená pro životopisný film o biskupovi Michalu Buzalkovi s názvem „6743”. Původní verze má na YouTube přes dva miliony zhlédnutí, letos se zpěvačka rozhodla natočit song v nové úpravě.

Název má na YouTube sice v závorce napsáno „oficiální videoklip”, jde však spíše pouze o sérii detailních záběrů na moderní ikonu „Krvavý ženich” výtvarníka Jaroslava Halma, která je součástí projektu „Slovo v obraze”. Sama interpretka k vizuálu doplňuje srdečné velikonoční přání: „Prajem nám všetkým požehnané a hlboko prežité veľkonočné sviatky, aby v živote a srdci každého z nás dokázalo možno aj cez ťažké chvíle vzklíčiť niečo nové a krásne, tak ako vzklíčilo skrze krížovú cestu Ježiša Krista.”

K tak vážnému tématu nelze psát žádné rozjuchané melodie. Důraz na smutek a těžkosti křížové cesty kladou klavír Daniela Špinera a violoncello Michala Haringa. Žádné jiné nástroje nehledejte, pouze hlas Simy Martausové a přesně cílená slova, která platí pro každého z nás.

Text - zdroj: musicserver.cz/Milan Menčík