Jdi na obsah Jdi na menu

Skupina Poetika vydává v rámci projektu Identity druhý singl Elegie

4. 12. 2020

poetika_-mejra-drkal.jpgPoetika (foto: Mejra Drkal)

Překvapivé spojení vzniklo díky spolupráci kapely Poetika s formací John Wolfhooker. Píseň „Elegie” je křižovatkou jejich cest, které se protkly v projektu „Identity”. Ten je součástí připravovaného druhého alba první jmenované skupiny. Půjde o tři skladby ovlivněné třemi různými žánry, v každé z nich se pak představí jeden hudební host. Fanoušci už znají song „Karavana” s Mirai, trilogii nakonec uzavře píseň „Cíl” s Katarínou Knechtovou.

„Myslím, že celý projekt Identity nás posouvá lidsky, ale i hudebně jako kapelu o další kroky dál. Ukazuje nám jiné a zároveň nové způsoby, jakými lze přistupovat k hudbě. Jsme otevření novým nápadům a vlivům. Bez předsudků. Za to jsem strašně rád. Je to skvělá zkušenost,” říká zpěvák skupiny Poetika Ondřej Brejška a dodává: „S klukama z kapely John Wolfhooker se známe z festivalů. Jsme jejich fanoušci. Text i sound k písni Elegie jsme tvořili společně. Jejich frontman Martin Čupka pak přidal i vokál.”

Pro zpěváka Martina Čupku to bylo poprvé, co nenahrával v angličtině, ale rodné slovenštině. „Psát texty v angličtině je podle mne daleko snazší, než v češtině nebo slovenštině. Jsem rád, že mne Ondra ke spolupráci oslovil, z výsledku mám radost. Navíc jsou to skvělí kluci a jsem upřímně zvědavý, co na takový žánrový experiment řeknou posluchači Poetiky.”

Režisér videoklipu Ondřej Kudyn doplňuje: „Natáčení klipu k písni Elegie jsme se snažili pojmout z nového úhlu pohledu. Mělo by to být více atmosférické video, aby se vše spojilo s myšlenkou textu. Jinak se celý videoklip točil v jedné místnosti, takže jsme si při natáčení vyhráli více s technikou.”

Kapela Poetika songem „Elegie” znovu potvrzuje, že se na české scéně definitivně zabydlela originální formace, která se nechystá přešlapovat na místě, ale která naopak hledá nové cesty, možnosti a způsoby vyjádření svojí tvorby.