Jdi na obsah Jdi na menu

Skupina Tublatanka fanoušky potěšila krásnou rockovou baladou

28. 6. 2024

tublatanka.jpgTublatanka (foto - zdroj: rockintown.cz)

Letní sezóna je v plném proudu také co se týče festivalů. Na několika z nich zahraje legendární skupina Tublatanka a kromě starých vypalovaček sáhne určitě i po nových písních. Ty fanouškům nabídla v loňském roce na povedené desce „Uprostred chaosu”, ze které před pár dny představila další singl „V pevnosti lží”.

Jde o citlivou a jemnou akustickou baladu, jež nerozčísne žádné ostré sólo na elektrickou kytaru, takže stojí za povšimnutí skvělý part basové kytary, na níž hraje Juraj Topor i typické výšky, které zpěvák Maťo Ďurinda stále dokáže vyzpívat. Skladbu však nenapsal frontman kapely, nýbrž jeho manželka Mirka.

„Keď mi Mirka po prvýkrát doma na gitare zahrala túto pieseň, bol som nadšený z naliehavosti a citlivosti melódie. Spolu sme si pieseň dookola hrali na gitarách, aranžovali ju a hľadali vhodné spevácke vokály. Pieseň sa mi od prvej chvíle páčila a požiadal som manželku, aby som ju mohol nahrať na pripravovaný nový album Tublatanky,” vysvětluje Maťo Ďurinda okolnosti vzniku songu a pokračuje: „V piesni hosťuje na klávesové nástroje Zoli Tóth, ktorý svojou hrou dotvoril charakteristickú naliehavú atmosféru. Novinku sme nahrali v štúdiu Randal, kde Zoli nahrával ako hudobný supervízor všetky moje spevy na album ‚Uprostred chaosu’.”

Současný svět je plný podvodů a lží. Tahle skladba má nabádat k tomu, aby se lidé nebáli jít za pravdou a snažili se ji poznat, i když je to někdy hodně namáhavé a únavné.

Text - zdroj: musicserver.cz/Milan Menčík

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář