Jdi na obsah Jdi na menu

Skupina Wohnout zveřejnila videoklip k zdařilému singlu Umění

9. 2. 2021

wohnout_2018.jpgWohnout (foto: Angelika Špicarová)

Kapela Wohnout se snaží zásobovat fanoušky adekvátním obsahem na svých sociálních sítích, kde nabízí videoblogy jednotlivých členů formace, pravidelně vypouští singly ve formě karaoke nebo předělávky starých hitů do nového hávu. Před pár dny skupina představila klip k první ochutnávce z připravovaného alba.

„Na songu jsme začali dělat už vloni na jaře, nahráli ho koncem léta a měli se vrhnout na videoklip. Jenže druhá koronavirová vlna nám po dlouhou dobu neumožňovala pracovat, takže jsme se rozhodli pro jiný scénář,” popisuje komplikace Honza Homola. Video se nakonec točilo ve studiu před green screenem a je plné animací. Režisér Michal Skořepa na něm strávil přes 400 hodin práce u počítače.

Singl „Umění” je první píseň, kterou kapela z plánované desky vypouští. Album se bude natáčet na jaře v domovském studiu Sono pod taktovkou ostříleného Milana Cimfeho. Novinkou bude spolupráce s Michalem Skořepou na postu producenta.

„Myslím, že nějak zásadně se naše tvorba nemění. Skládáme písničky bez ambicí a psychologického kalkulu. Téma této skladby naráží na trend umění, kdy dáte do galerie kýbl s koštětem a s dobrým PR ho prodáte sběratelům za velké peníze. Ale je to spíše taková ironická sranda, která vznikla z nápadu prodat svůj vlastní odraz na hladině vody,” dodává Honza Homola.