Jdi na obsah Jdi na menu

Skupiny Poetika a Mirai společně vydávají singl Karavana

22. 8. 2020

poetika_mirai.jpgPoetika a Mirai (foto: Ondřej Kudyn)

Spojení kapel Poetika a Mirai je výsledkem mnohaletého přátelství, kdy jako kolegové z hudební branže společně odstartovali svá angažmá. Formace při sobě stály v úplných začátcích a absolvovaly spolu i první vyprodané turné. Píseň „Karavana” je přirozeným vyústěním jejich kamarádství a vzájemné podpory.

Video k songu vzniklo pod rukama dvorního režiséra Ondřeje Kudyna a za textem stojí zpěvák Ondřej Brejška a Eduard Rovenský ze skupiny Poetika. Skladba „Karavana” je první vlaštovkou z projektu „Identity”, kterou připravuje Poetika v rámci chystaného stejnojmenného alba. Fanoušci se mohou těšit na tři songy, tři klipy, tři hosty a tři různé žánry.

„Myšlenka Karavan zaměstnávala moji hlavu už asi přes rok, a proto jsem rád, že se mi ji povedlo převést do písně, a to tak, že ta uvolněná melodie obrousila její pochmurné hrany. Je pravda, že jsem občas marně hledal důvod něco dělat, když je to ve finále stejně pomíjivé, ale nic není tak černé, jak se původně zdá. Jsou to právě maličkosti a momentální radosti ze života a pocity štěstí, které za to stojí i když pominou. Ty vám totiž nikdo nevezme,” říká Ondřej Brejška.

„S Poetikou jsme zažili první větší úspěchy a vyprodané koncerty, na které určitě nezapomeneme. Ondra z Poetiky si dokonce od nás netatérů nechal vytetovat iniciály našich jmen přímo v šatně v Lucerně, takže tam byl obrovský kus srdcařství a vlastně lásky. Na feat nešlo říct ne. Navíc si myslím, že ta píseň je super,” komentuje frontman kapely Mirai.

O scénář a námět videoklipu se postaral společně s režisérem Ondřejem Kudynem právě zpěvák skupiny Poetika Ondřej Brejška. „Chtěli jsme to zanechat jednoduché skrz lokace, abychom střihem neskákali a zachovali posloupnost mezi scénami. Ty měly charakterizovat náladu songu. Natáčení začalo kvůli východu slunce někdy ve tři ráno ve Velkém Meziříčí a točili jsme spáleniště povozu, čímž jsme navazovali na předchozí klip Padám. Ondrovi jsme opálili obličej a oblečení a nechali jsme ho vstávat z popela. Druhá scéna s Miraiem byla kvůli set designu komplikovanější, jelikož jsme si umanuli, že chceme uprostřed louky pod stromy postavit psychiatrickou léčebnu. Takže jsme od pěti od rána další den budovali a tapetovali zdi, a nakonec tuto falešnou ordinaci postavili. Poslední scéna se odehrává na vrakovišti, kam jsme si natahali a naaranžovali vraky aut a na ně a mezi ně rozházeli všech devět členů obou kapel,” popisuje natáčení klipu režisér.