Jdi na obsah Jdi na menu

Slash vydá v září nové album, k němuž představil pilotní singl

17. 6. 2014

slash2014.jpgSlash feat. Myles Kennedy & The Conspirators

Legendární kytarista Slash vydá 15. září nové album. Deska vyjde pod hlavičkou Slash feat. Myles Kennedy & The Conspirators a bude se jmenovat "World On Fire". Pilotním singlem je titulní skladba, kterou slavný hudebník představil světu už v pátek 13. června.

Slash se proslavil jako kytarista hard rockové skupiny Guns N’ Roses, kterou v roce 1985 spoluzakládal. Než kapelu v roce 1996 opustil, aby se věnoval sólové kariéře, natočil s ní pět alb. Působil i v různých projektech, v superskupině Velvet Revolver se například sešel s bývalými spoluhráči z Guns N’ Roses nebo zpěvákem Scottem Weilandem ze Stone Temple Pilots.

022---slash-featuring-myles-kennedy-and-the-conspirators.jpgSlash (foto: Angelika Špicarová)

První sólovku vydal v roce 2010 (hostují na ní např. Ozzy Osbourne, Dave Grohl z Foo Fighters nebo Fergie z Black Eyed Peas), o dva roky později následovala deska "Apocalyptic Love", na níž už spolupracoval se zpěvákem Mylesem Kennedym z kapely Alter Bridge. Chystaná novinka "World On Fire" bude tedy třetím sólovým počinem někdejšího kytaristy Guns N’ Roses a druhým albem v sestavě s Mylesem Kennedym, bubeníkem Brentem Fitzem a basákem Toddem Kernsem.

Tracklist alba vypadá následovně: World On Fire, Shadow Life, Automatic Overdrive, Wicked Stone, 30 Years To Life, Bent To Fly, Stone Blind, Too Far Gone, Beneath The Savage Sun, Withered Delilah, Battleground, Dirty Girl, Iris Of The Storm, Avalon, The Dissident, Safari Inn, The Unholy.

Slash je držitelem Grammy a členem rock’n’rollové síně slávy. Magazín Time ho v seznamu nejlepších kytaristů historie zařadil na druhé místo hned za Jimiho Hendrixe. Celosvětově se prodalo více než 100 milionů desek, na kterých hraje.

Text - zdroj: Libor L.