Jdi na obsah Jdi na menu

Stevie Wonder přichází s angažovaným songem plným naděje

22. 10. 2020

stevie-wonder.jpgStevie Wonder (foto - zdroj: facebook.com)

Stevie Wonder je jedním z nejdůležitějších pilířů populární hudby. Z významného inovátora na poli studiové práce se však v průběhu dekád stal spíše rutinér, tvořící v podstatě generické, byť ne nutně špatné, sladkobolné lovesongy, a to navíc stále pomalejším tempem.

Zatímco v době své největší slávy umělec nové desky doslova chrlil, poslední řadová nahrávka „A Time To Love” je z roku 2005. Podle všeho by však měl letos vyjít její nástupce. Stevie Wonder z něj v uplynulých dnech zveřejnil už dva povedené singly. Pozornost vzbudil zejména kousek „Can't Put It In The Hands Of Fate”. Je totiž návratem k politicky angažovanému náboji, který posluchači znají z písní jako „Living For The City” nebo „You Haven't Done Nothin'”.

Na rozdíl od nich si ale slavný muzikant na novinku přizval hosty. A těmi jsou mladé rapperky Rapsody, Cordae a Chika a jejich služebně starší kolega Busta Rhymes. Těm přenechává dokonce i první sloky, takže trvá bezmála minutu, než se ozve trademarkový zvuk foukací harmoniky, nakažlivě taneční funkový beat a posléze i soulově procítěný a nezaměnitelný Wonderův vokál. Tématem songu jsou zejména protesty pod hlavičkou hnutí Black Lives Matter, kdy hudebníci vyzývají k tomu, aby lidé nepřestali za svá práva bojovat, dokud opravdu nedojde ke kýžené změně. „Can't Put It In The Hands Of Fate” je spíš nadějeplná skladba než agresivní, což je přesně to, co dnes potřebuje asi každý.

Text - zdroj: musicserver.cz/Petr Šrajer