Jdi na obsah Jdi na menu

Support Lesbiens představili zdařilý videoklip k písni Here I Am

23. 11. 2019

support-lesbiens.jpgSupport Lesbiens (foto: Anna Hladká)

Support Lesbiens natočili ve spolupráci s týmem 25Films Production působivý černobílý klip ke skladbě „Here I Am”. Jde již o šestý singl z aktuální desky „Glow”, který si vysloužil obrazovou podobu.

„Pamatuji si, že psaní Here I am mi šlo jako po másle. Měl jsem od začátku jasnou vizi o čem chci zpívat. Vždycky mě fascinovalo, čeho jsou lidi schopní, když bojují o lásku. Že v ten moment neexistují hranice, a že i nemožné je možné. V songu se hlavní hrdina rozhoduje nepolevit ve víře ve vztah, který už kdysi dávno vyhasl. Je přesvědčen o jeho jedinečnosti a nehodlá odejít, dokud o tom svou lásku nepřesvědčí,” přibližuje význam textu zpěvák Dušan Marko.

Náladu písně se podařilo perfektně ztvárnit scénáristovi a režisérovi Davidovi Douglesovi a kameramanovi Petrovi Ladomerskému.

„Při poslouchání skladby a zamyšlení se nad textem se mi v hlavě začaly vynořovat obrazy o odhodlanosti autora, jež se i navzdory nepřízni osudu nebojí vytrvat v boji o lásku. Příběh klipu je o člověku, který ve svém očekávání zůstává sám, zatím co život kolem nepřestává plynout. Scénář jsme několikrát konzultovali s celou skupinou, takže výsledek je tvorba několika kreativních hlav. Natáčení nás velmi bavilo a s kapelou se výborně pracovalo,” popisuje vznik videa David Douglas.

Práce na videoklipu nakopla formaci Support Lesbiens natolik, že se nyní na pár měsíců ponoří do kreativního procesu. V nahrávacích studiích vznikne několik hudebních novinek a muzikanti se už nechali slyšet, že budou trochu tvrdší a šťavnatější. Po zimním koncertním útlumu a studiové práci se příští rok s novým materiálem a energií vrhnou na festivalová pódia.