Jdi na obsah Jdi na menu

Support Lesbiens zveřejnili videoklip k energické skladbě K.I.D.

27. 10. 2015

support-lesbiens-2015.jpgSupport Lesbiens (foto: Petr Kurečka)

Skupina Support Lesbiens natáčela minulý týden video k titulní písni z nového alba „K.I.D.”, při jehož realizaci jako jedna z prvních českých kapel využila 360° technologii.

„Jedná se o relativní novinku, kterou v zahraničí ve videoklipu zatím využilo jen pár umělců jako Björk, Foals nebo Avicii. Divák může obsah sledovat pomocí brýlí určených pro virtuální realitu nebo ve svém mobilním telefonu či tabletu, kde má možnost prohlédnout si prostředí ve videu tak, jak se mu zachce.” Přibližuje tuto technologii Ondřej Urbanec - režisér klipu a art director kreativní agentury ManaWorld.eu, která vizuál realizovala. Ta jej také umístila na loď plující Prahou a nechala tak ve videu „zahrát” dominanty historické pražské architektury jako Pražský hrad nebo Karlův most.

„Název skladby „K.I.D.”, stejně tak jako celé nové desky, je zkratkou „king is dead” čili „král je mrtev”, což má symbolizovat konec jedné éry a začátek nové. I proto jsme se rozhodli natočit klip za pomoci technologie, která je jistým znakem budoucnosti obrazu. Jelikož ne všechny prohlížeče tuto technologii podporují, doporučujeme video přehrávat přes nejnovější verzi Google Chrome v počítači nebo aplikaci YouTube pro Android a iOS.” Doplňují Support Lesbiens, kteří videoklip „K.I.D.” uvedou i v sobotu 31. října na koncertním křtu alba v pražském Paláci Akropolis.