Jdi na obsah Jdi na menu

Taneční singl Partners In Crime láká na nové album kapely Skyline

22. 7. 2020

skyline.jpgSkyline (foto: Lukáš Wagneter/Red Bull Content Pool)

Skyline chystají po čtyřech letech novou desku. Bude se jmenovat „Electricity”, vyjde 21. srpna a přinese jedenáct songů. Po ochutnávkách „Till The Morning Comes” a „Move On” pražská formace avizuje kolekci písní „Partners In Crime”.

„Skladbu jsme začali hrát koncem minulého roku na koncertech už naživo a lidi na ni reagovali naprosto skvěle, i když ji neznali. Proto jsme si řekli, že tohle je další adept na singl,” vysvětluje rozhodnutí zakládající člen kapely Radek Bureš.

Videoklip k songu vytvořil mladý režisér Honya Tran z týmu AZN Kru. Natáčelo se na různých místech po Praze, třeba u Jacoba v tělocvičně, na Chodově nebo v Dolních Břežanech. Hlavních rolí se chopili tanečníci Eugene Nam a Simona Doleželová. Vedlejší role ztvárnili samotní členové skupiny. Výsledek navazuje na předchozí příběhové klipy typu „Rave” či „Timeless”.

„Nové album nám trvalo dát dohromady delší dobu oproti těm předchozím. Všichni toho máme hodně, takže jsme celkem bojovali s časem. Navíc jsme na sebe pořád přísnější, co se týče zvuku, hodně jsme si vyhráli s produkcí, což taky není hned,” doplňuje Radek Bureš.

Kolekce „Electricity” se natáčela u Hiffiho v jeho hudební škole EMA Prague, vokály vznikly ve studiu Noise Activity kytaristy Majkího. „Nevím proč, ale za mě je to asi naše nejuvolněnější deska. Možná je to tím, že se tvořila tak dlouho, kdy se nic nehonilo na poslední chvíli a vybíralo se opravdu jen to, co nám přišlo dobré,” dodává frontman Jacob. „Jsem fakt rád, že po tolika letech v kapele se nám to neomrzelo. Že pořád děláme hudbu tak, aby bavila hlavně nás, a nesnažíme se za každou cenu zavděčit ostatním.”

Text - zdroj: musicserver.cz/Hana Bukáčková