Jdi na obsah Jdi na menu

The Black Keys zveřejnili singl Fever z chystaného alba

28. 3. 2014

the_black_keys_2014.jpgThe Black Keys (foto: billboard.com / Danny Clinch)

Americká skupina The Black Keys přichystala albovou novinku. Deska se bude jmenovat "Turn Blue" a vyjde v první polovině května na značce Nonesuch Records.

Nová nahrávka "Turn Blue" bude obsahovat jedenáct skladeb včetně singlu "Fever", který kapela vydala v pondělí 24. března.

The Black Keys nahrávali album loni v létě v Los Angeles, Nashville a Benton Harbor ve státě Michigan, přičemž ho produkovali společně s Danger Mousem.

"Vždy, když nahráváme desku, snažíme se posunout o kousek dál, tak abychom neopakovali předchozí alba, ale také abychom ani neprotrhli kontinuitu. Na této studiovce jsme nechali skladby dýchat a zkoumali jsme nálady, vazby a zvuk. Název Turn Blue může odkazovat na několik věcí: udušení, smutek, necitlivost v důsledku extrémního chladu, clevelandského televizního moderátora ze 60. let nebo vše z jmenovaného", uvedl bubeník Patrick Carney. The Black Keys také prozradili, že se letos představí na britském festivalu Glastonbury.

Seznam skladeb alba Turn Blue

01. Weight Of Love
02. In Time
03. Turn Blue
04. Fever
05. Year In Review
06. Bullet In The Brain
07. It’s Up To You Now
08. Waiting On Words
09. 10 Lovers
10. In Our Prime
11. Gotta Get Away

The Black Keys působí na hudební scéně od roku 2001. Kapela funguje v sestavě Dan Auerbach (zpěv, kytara, baskytara, klavír) a Patrick Carney (bicí). Na koncertech je od roku 2010 doplňují i ​​Gus Seyffert (baskytara, vokály) a John Wood (klávesy, kytara, vokály). Na kontě mají zatím sedm studiových nahrávek.

S albem "El Camino" (2011) se dostali na druhou příčku amerického žebříčku Billboard 200 a získali za něj dvě ceny Grammy, přičemž jedna patří Auerbachovi za produkci. Dvě Grammy si odnesli i za píseň "Lonely Boy". Za předchozí album Brothers (2010) dostali také dvě Grammy a třetí zlatý gramofon přidali za skladbu "Tighten Up", která je jedním z jejich největších hitů.

Text - zdroj: NME.com