Jdi na obsah Jdi na menu

Till Lindemann z Rammstein provokuje v klipu k songu Mathematik

21. 12. 2018

lindemann.jpgTill Lindemann (foto - zdroj: blabbermouth.net)

Členové Rammstein mají zřejmě velmi plodné období. Kromě příprav nového alba, jehož vydání je naplánováno na duben, vydal kytarista Richard Kruspe další díl svého projektu Emigrate „A Million Degrees”.

Ovšem ani jeho kolega Till Lindemann, který se vokálně na novince spoluhráče také podílel, nezůstává pozadu. Pod hlavičkou vlastního projektu Lindemann, s nímž v roce 2015 vydal debut „Skills In Pills”, vypustil nový singl „Mathematik”.

Oproti předchozímu počinu na něm ale nespolupracoval s Peterem Tägtgrenem. Na výpomoc si tentokrát vybral německo-kurdského rappera, který si říká Haftbefehl. Výsledek opět stojí za to.

Skladbu, která má žánrově blíž k horror-rapu než k tradiční tvorbě Rammstein, Till Lindemann znovu okořenil peprným textem a zejména pak videoklipem v režii Zorana Bihaće, se kterým v minulosti již spolupracoval. Zpěvák tu hraje dvojroli dívky ve školním kostýmku a perverzního zákazníka sexuálních služeb. Hudebně i vizuálně to je velmi působivé dílo, v němž není o kontroverzi nouze.

Text - zdroj: musicserver.cz/Ondřej Hricko