Jdi na obsah Jdi na menu

Tom Odell zveřejnil další poutavou ukázku z nového alba

10. 5. 2016

tom-odell-2016.jpgTom Odell (foto - zdroj: auspop.com.au)

Talentovaný britský songwriter Tom Odell před vydáním druhého alba s názvem „Wrong Crowd”, které je ohlášené na 10. června, pomalu odkrývá svá esa z rukávu.

Na novince spolupracoval s Jimem Abbissem, producentem například Adele, Arctic Monkeys nebo Kasabian, a již dříve se svěřil, že na ní hodlá co nejvíce podtrhnout dramatický aspekt svojí hudby a přidat více elektroniky. Jak se mu podařilo plán naplnit, aktuálně demonstruje v songu „Somehow”, kde se připomíná klasicky s klavírem a na pomoc si bere smyčcovou sekci s doprovodnými vokály.

Video k „Somehow” se, na rozdíl od předcházejících dvou klipů k „Wrong Crowd” a „Magnetised”, nesnaží posouvat song do výraznější dějové linie. Vytváří intimní hřejivou atmosféru a dává vyniknout Odellově osobnosti coby zpěváka a instrumentalisty, který společně s kolektivem muzikantů poskytuje terapii hudbou pro pár přísedících. Takhle nějak by mohl vypadal klub snů, kam by se člověk mohl přijít nerušeně podívat přímo pod ruce hudebníkům a nechat se volně unášet emocemi. Na koncertech Toma Odella se obvykle shromažďují stovky fanoušků a přesně o takovém zážitku dost pravděpodobně sní.

Text - zdroj: musicserver.cz/Veronika Ondečková