Jdi na obsah Jdi na menu

Vojtěch Dyk a Ewa Farna zveřejnili videoklip k písni Kočky

19. 9. 2020

vojtech-dyk_a_ewa-farna.jpgVojtěch Dyk a Ewa Farna (foto - zdroj: Universal Music)

Vojtěch Dyk a Ewa Farna spolu nazpívali song Zuzany Navarové a skupiny Nerez s názvem „Kočky” v novém svěžím aranžmá Petra Kovaříka. Píseň je součástí jedinečného projektu „Folk Swings”, který propojuje osobnosti převážně české folkové scény. Skladba vznikla pod taktovkou producenta desky a bandleadera kapely B-Side Band Josefa Buchty.

Na nahrávce „Folk Swings” se objeví ve swingových úpravách jak autorské písně hostů, tak songy již zesnulých umělců, které nazpívali Ewa Farna, Vojtěch Dyk, Petr Rybíz Toman nebo Jiří Kalousek.

Spojení Ewy Farne a formace B-Side Band se ukázalo jako geniální nejen pro ucho, ale i oko fanouška. Skvělá energie a nálada zanechává stopy v celé skladbě, což potvrzuje Ewa Farna slovy o spolupráci s Vojtěchem Dykem a celou skupinou. „Vojta je neskutečný zpěvák, ovládá svůj hlas neuvěřitelným způsobem. A tak, když jsem dostala nabídku od B-Side Bandu si zazpívat s tolika hudebníky a Vojtou k tomu, byla jsem poctěna.”

„Udělat cover verzi jakékoliv písně Zuzany Navarové je, dalo by se říci, odvážnej kousek. Ale když už jsme se do toho pustili, jsem fakt rád, že to bylo právě s Ewou. Není v Čechách mnoho zpěvaček, které by ctily ducha té písně a zároveň jí přidaly ještě něco jen svého, ze sebe tryskajícího. Já jen můžu poděkovat za tohle setkání s Ewou, Zuzanou, Vítem a vlastně celým Nerezem, který tak obdivuju,” říká Vojtěch Dyk.

„Kočky jsou nádherná písnička, a zároveň těžká. Nerez ji zpívali super, snad jsme ji zcoverovali se ctí a úctou k autorům a původním interpretům,” dodává Ewa Farna. Videoklip se natáčel v Brně za přispění režisérky Hany Mikoláškové a kameramana Jana Turka.

Deska „Folk Swings” vyjde 30. října a k jejímu poslechu zvou příznivce mimo Vojtěcha Dyka a Ewy Farne také Vlasta Redl, Jarek Nohavica, Samson Lenk, Radek Pastrňák, Slávek Janoušek, Pokáč, Kristýna Daňhelová a další umělci, jichž se fanoušci na albu dočkají. Vyvrcholením projektu budou dva speciální koncerty, které se k této příležitosti uskuteční, a to 1. a 2. prosince v brněnském Sono Centru.