Jdi na obsah Jdi na menu

Vojtěch Dyk v novém videu zamilovaně tančí se svou ženou Tatianou

24. 2. 2021

vojtech-dyk.jpgVojtěch Dyk (foto: Jan Malíř)

Po hravé taneční vypalovačce „Phone Song” přichází Vojtěch Dyk v klipu k písni „You Don't Know Who I Am” s křehkým příběhem vyznání lásky. Účinkuje v něm společně se svou ženou, herečkou Tatianou Dykovou. Tvůrčí tým doplnil i druhý manželský pár – kameramanka Olga Malířová Špátová a její muž Jan Malíř, který se v tomto případě ujal režie.

„Předně celý tenhle videoklip, jestli se tomu dá tak říkat, jestli to spíš není sousled obrazů, je hlavně o tom nejjemnějším, nejintimnějším citu. O lásce. Tak proto tam hraje moje žena. Ta píseň je i o ní a pro ni. A přemlouvat jsem ji tudíž ani nemusel,” říká Vojtěch Dyk a dodává: „Myslím, že ani Olgu s Honzíkem Malířoic jsem nemusel moc přemlouvat, páč oni umí snímat city. To je jeden z jejich darů. Takže to byla první volba kameramansko-režijní. Navíc Honza je duší muzikant, takže ctí frázi, ctí slovo, melodii. Dnešní hudební klipovej svět je pln rychlých střihů, obrazové agrese, tak jsem chtěl jít zkrátka proti tomu, a naopak vstříc jemnohmotnosti a křehkosti... Jak jinak než se svou ženou, Malířoic rodinou a Honzou Kodetem.”

Známý český tanečník a choreograf Jan Kodet se totiž ujal choreografie. Jak k tomuto propojení došlo? „Když jsem si vymyslel, že video by mělo být více či méně taneční, tak jsem si hned vzpomněl i na Honzu Kodeta, kterého znám už velmi dlouho a nikdy se mi nepodařilo s ním pracovat. Asi proto, že nejsem tanečník. A jak je vidět v klipu, ani nikdy nebudu, ale musím vám říct, že prostě tančím velmi rád, protože to je ta největší svoboda se vlnit v rytmu nějaký hudby. Takže dvě lásky v sobě,” přiznává Vojtěch Dyk.

Plánované živé turné se kvůli koronoviru již dvakrát odložilo. Pokud se situace bude vyvíjet příznivě, mělo by se D.Y.K. Tour uskutečnit v rozmezí od 28. července do 5. srpna 2021. Všechny doposud zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti i na nové termíny.