Jdi na obsah Jdi na menu

Vök vzpomínají v dojemné písni na Margrétina zesnulého dědečka

6. 9. 2021

vok.jpgVök (foto - zdroj: facebook.com)

Po písních „Lost In The Weekend” a „Skin” hlásí islandské trio Vök další novinky. Tou nejčerstvější je emocemi prodchnutá skladba „No Coffee At The Funeral”, kterou Margrét Rán Magnúsdóttir věnovala zesnulému dědečkovi a která by se měla stát součástí chystaného EP „Feeding On A Tragedy, Part 1”.

Ústředním tématem aktuálního singlu je smutek, jenž na vás dolehne v momentě, kdy vám zemře velmi blízký člověk. Zpěvačka skupiny se svěřila, že dědeček nějakou dobu statečně bojoval se zákeřnou rakovinou. Nárazová vlna emocí byla ještě umocněna tím, že kvůli současným covidovým omezením nemohla s rodinou uspořádat tradiční smuteční obřad a pozvat příbuzné a přátele na hostinu pojatou jako skromná oslava života. Pohřeb byl sice dle jejích slov nádherný, ale mohlo se ho účastnit jen minimum lidí. Coby reflexe těchto chvil tak vznikla „No Coffee At The Funeral”, pocta dědečkovi.

Současná sestava Vök se ustálila. Dvojici Einar Stef a Bergur Dagbjartsson zastřešuje právě Margrét. Ta je nyní taktéž aktivní členkou tvůrčího týmu GusGus, s nimiž nedávno natočila desku „Mobile Home”. Obě formace čeká společné turné, které má potvrzené i dvě zastávky u nás. Tou první bude 19. listopadu pražské Divadlo Archa, druhou o den později brněnská Fléda. „No Coffee At The Funeral” je velmi dojemnou a vydařenou návnadou nejen na tyto koncerty.

Text - zdroj: musicserver.cz/Dan Hájek