Jdi na obsah Jdi na menu

Voxel napsal vskutku povedený song Nádech

4. 9. 2017

voxel_2017.jpgVoxel (foto - zdroj: ireport.cz)

Písničkář Voxel představil svou první zcela autorskou skladbu. Píseň „Nádech” je inspirována přechodem přes žhavé uhlíky, který již dvakrát absolvoval se svou manželkou. Poprvé si napsal i text a všechny zvukové efekty nahrával „na pusu”.

„Po dvou albech a pěti letech sólového hraní jsem cítil, že už je konečně čas přijít s něčím, co bude vycházet stoprocentně ze mě, z mých vlastních prožitků. A proč Nádech? Už jsem se nechtěl stydět a dusit v sobě co zažívám a o čem bych chtěl zpívat. Tak jsem se znovu nadechnul a začal psát novou hudební kapitolu,” vysvětluje písničkář.

Dosud psal Voxelovi texty jeho kolega Pokáč. Zvukové efekty v aktuálním singlu nahrával Voxel „na pusu”, což písni dodává vlídnou a uchu lahodící náladu. I díky tomu je novinka skutečně autentická a patří k tomu nejlepšímu, co zpěvák zatím vydal.

Producentem singlu byl Dalibor Cidlinský Jr. Voxel sám říká, že se trochu točí ve spirále, protože s Cidlinským spolupracoval už na začátku své kariéry. Nyní je ale o poznání dál a před producentovým zásahem měl jasnou představu, jak bude píseň znít.

Song „Nádech” zařadil Voxel i do programu svých koncertů a podzimního „PopFolklorTour”, které absolvuje netradičně s cimbálovou muzikou. S tou kromě vlastních skladeb odehraje i blok lidových písní.

Text - zdroj: ireport.cz/jm