Jdi na obsah Jdi na menu

Wohnout představili výborný klip k songu Bída s nouzí

7. 12. 2018

wohnout_2018.jpgWohnout (foto: Angelika Špicarová)

Z desky „Miss maringotka”, která vyšla na začátku listopadu, zveřejnila kapela Wohnout po klipech k písním „Tlama”, „Hloupá písnička”, „Sladký dřevo” a „Hudba léčí” již páté video. Skladba „Bída s nouzí” nové album otevírá a jedná se o klasickou homolovinu. Začíná pozdravem „Zdravíčko!”, pak následují tvrdší kytarové riffy, které Wohnoutům tak sluší.

Videoklip k songu „Bída s nouzí” točil Michal Skořepa, se kterým se kluci Homolovi před lety náhodně potkali v tramvaji. „Wohnout jsem objevil na základce a dali mi svojí muzikou právo cejtit, že je ok bejt divnej. Měl jsem Zlý Noty na audiokazetě a vohrál je tak, že zněly jako demo. Ovlivnili mě víc, než si myslí. Tušil jsem, že jednoho dne dojde k nějaký spolupráci, jen jsem nevěděl, jestli na poli hudebním nebo v klipech,” popsal svůj vztah ke skupině.

K natáčení dodal: „Vždycky se mnou ta jejich divnovykroucenost nějak rezonovala, takže dělat pro ně video je pro mě zvláštně přirozený. Je to zároveň první vizuál, kde jsem si zkusil animovat rukou přímo z hlavy, a věděl jsem, že jelikož to neumím, bude to dada, což byl záměr. Hlavní role hrajou mí dobrý kámoši Anna Heribanová s Martinem Šafusem, který jsou oba animátoři, takže mi půjčili tablet a čekali, jak se v tom podusím, stejně, jako jsem se podusil při opalování kytar, křesel a dalších rekvizit autogenem. Tenhle klip jsem si prostě užil.”

Zajímavostí je, že snímek ve staré kladenské továrně nenatáčela celá kapela dohromady. Matěj s hlavními protagonisty byl na place v jiné dny než zbylí členové. Za zmínku rozhodně stojí kostýmy a líčení včetně dojmu zkažených zubů, díky nimž byste klukům při potkání hned dali pětikorunu, a animované krysy, které dotvářejí zevlácký ráz videa.

Text - zdroj: musicserver.cz/Hana Bukáčková