Jdi na obsah Jdi na menu

Xindl X novým singlem vyzdvihuje sounáležitost a solidaritu

7. 5. 2020

xindl-x_-toma--s---nosil.jpgXindl X (foto: Tomáš Nosil)

Současná situace nenechala chladným ani Ondřeje Ládka, který trefně mapuje obraz světa. Vydává poetickou zpověď, ve které je více pravdy, než bychom možná chtěli. I tak by se nejspíš dala popsat nová píseň Xindla X nazvaná „Něco je ve vzduchu”.

Známý český textař a hudebník Ondřej Ládek alias Xindl X v nahrávce shrnuje své pocity z této podivné doby, kdy mezi lidmi vládne strach a solidarita. Melodickou skladbou přináší světlo do všech domácností, úsměvy na rty a naději do duší. Singl „Něco je ve vzduchu” je zároveň první vlaštovkou z připravované desky, kterou muzikant plánuje pokřtít příští rok na svém koncertě v pražské O2 Areně.

Autor v songu podpořeném lyric videem provází českými domácnostmi. V mnoha pokojích, do nichž diváka Xindl X bere, se většina z nás určitě najde. „Pokusil jsem se shrnout svoje pocity z této podivné doby, v níž jsme se všichni ocitli. Na jedné straně zvykání si na domácí vězení a na všudypřítomný strach šířený z médií, na druhé straně ta obrovská sounáležitost, kterou mezi lidmi cítím,” komentuje zpěvák.

V obrovské vlně solidarity vidí Ondřej Ládek světlo na konci tunelu. „Lidé, co pro své okolí šíjí roušky a vyrábí respirátory, dobrovolníci, co pod Červeným křížem a dalšími organizacemi vyráží pomáhat seniorům. Jiní se skládají na potřebné, i když vědí, že sami budou v příštích měsících v nouzi,” říká s obdivem.

Za produkcí stojí již tradičně Dalibor Cidlinský jr. a lyric video zpracoval Ondřej Pfeiffer, který s Xindlem X spolupracoval již na několika úspěšných videoklipech.

„Doufám, že pomocí této písně a klipu trochu toho světla pošleme i do dalších domácností,” přeje si Xindl X a těší se co nejdříve na viděnou na koncertě.