Jdi na obsah Jdi na menu

Xindl X představuje osvětový klip k písni Růžový brejle

30. 6. 2020

xindl-x_-toma--s---nosil.jpgXindl X (foto: Tomáš Nosil)

Xindl X se skladbou „Růžový brejle” loučí se svou best-ofkou „Anděl v blbým věku”. K songu vydává videoklip, jenž měl přichystaný od jara, ale kvůli celosvětové situaci s pandemií koronaviru ho odložil.

„Nyní je načase, aby se mluvilo i o jiných důležitých tématech. Jako o těch, o nichž tady zpívám,” a upozorňuje na fakt, že máme jen jednu planetu a měli bychom se k ní podle toho chovat. O produkci písně se postaral Dalibor Cidlinský jr., s nímž Xindl X připravuje novou desku „Terapie”. Album se bude křtít 30. ledna 2021 v O2 Areně, kam fanoušky Ondřej Ládek srdečně zve.

Na první pohled veselé, letní a barevné video se satirickým a pro Xindla X tolik charakteristickým stylem humoru, ve výsledku získává spíš temné barvy a atmosféru hodnou zamyšlení.

Klip natočil jako tradičně Ondřej Pfeiffer, který už nyní připravuje animované projekce ke skladbám speciálně pro koncert v O2 Areně. Nabuzený Xindl X kromě hudební slibuje i velkolepou vizuální show, kde se fanoušci mohou těšit na písničky s kytarou, vystoupení s kapelou, tanečnicemi nebo šedesátičlenným pěveckým sborem. Bohatý bude koncert také na hosty, jimiž budou například písničkář Pokáč, frontman kapely Mňága a Žďorp Petr Fiala, zpěvačky Tereza Mašková a Mirka Miškechová, Maranatha Gospel Choir a spousta dalších, které bude umělec postupně odtajňovat.