Jdi na obsah Jdi na menu

Xindl X zveřejnil vánoční klip a po Foru Karlín zamíří do O2 Areny

3. 12. 2019

002---xindl-x.jpgXindl X (foto: Angelika Špicarová)

Ve čtvrtek 28. listopadu nadělil Xindl X sobě i fanouškům vyprodaný narozeninový koncert v pražském Foru Karlín. V závěru večera převzal od zástupců vydavatelství Universal Music platinovou desku za album „Sexy Exity” a oznámil termín další velké samostatné show. V roce 2021, přesněji 30. ledna, se představí v O2 Areně.

Na koncertě ve Foru Karlín také premiérově zazněla vánoční skladba s názvem „Čas to zabalit”, ke které vzniklo poeticky laděné video.

„Před sedmi lety jsem jako Grinch zkazil spoustě rodin Vánoce tím, že jsem do světa vypustil song, díky němuž si teď řada dítek pod stromečkem zpívá ‚Štědrý večer nastal, když jsem doma chlastal’. Letos jsem se to rozhodl napravit tím, že složím i jednu vážnou vánoční píseň, která více odpovídá tomu, jak Vánoce skutečně vnímám,” řekl Xindl X.

O vizuální podobu klipu se postaral talentovaný hudebník a režisér Jonáš „Lipo” Červinka. Ten ke spolupráci prozradil: „Využil jsem skutečnosti, že vánoční skladba, kterou mi Xindl X poslal, je v trochu jiné poloze, než jsem u něj zvyklý. Mně tato jeho lyrická stránka moc sedí.”

Jonáš „Lipo” Červinka je rovněž autorem scénáře a děj videoklipu zasadil do severních Čech. „Příběh rodiny odehrávající se v prostředí vlakového nádraží jsem volil záměrně. Jednak pro mě mají vlaky nezaměnitelnou atmosféru, a jednak mi osobně evokují čas Vánoc. V klipech se rád vracím ke svým kořenům, i proto je děj zasazen do kraje, v němž jsem sám vyrůstal,” dodal Lipo.

Píseň „Čas to zabalit” zazní i na Xindlově zatím největším samostatném vystoupení. To plánuje na 30. ledna 2021 v pražské O2 Areně. Nebudou chybět jeho známé hity ani zajímaví hosté.

„Když jsme vyhlásili koncert ve Foru Karlín, říkal jsem si, jestli jsem se nezbláznil, že si ho dovolím pořádat v prostoru pro 4000 lidí. Ale o lístky byl takový zájem, že jsem si pomyslel, že zkusím laťku nastavit ještě o něco výš a připravit o hodně větší show,” řekl Xindl X. „Nejde mi jen o to, dostat co nejvíc lidí do jednoho prostoru, ale i posunout to, co se bude dít na pódiu. Rád bych nabídnul pestré vystoupení od intimních skladeb jen s kytarou až po velká čísla s kapelou, choreografií a projekcemi. Rozhodně nechci nic podcenit. I když se koncert odehraje až za rok a dva měsíce, už teď pracujeme na jeho přípravě.”

Vstupenky do pražské O2 Areny budou v prodeji od 5. prosince 10:00 hodin v sítích Ticketmaster a Ticketportal.