Jdi na obsah Jdi na menu

Z videoklipu k Mobyho songu Don't Leave Me vás zamrazí

1. 9. 2016

moby-2016.jpgMoby (foto - zdroj: facebook.com)

Pokud je někdo v hudebním showbusinessu příkladným veganem, který tomuto životnímu postoji dělá globálně velmi pozitivní reklamu, pak je to určitě americký hudebník Moby.

Kromě toho, že se tento (brzy) jednapadesátiletý muž v současné době aktivně zapojuje do velké kampaně proti zvolení Donalda Trumpa americkým prezidentem, pravidelně na sociálních sítích prezentuje fotky znázorňující otřesné podmínky zvířat před jejich porážkou pro potřeby konzumentů.

I když mají tyto statusy vcelku velký ohlas, rozhodl se Moby jít ještě dál a v rámci svého veganského přesvědčení složil song „Don't Leave Me”. Ten se hudebně pohybuje na hranici rocku a metalu a dává vzpomenout na hudebníkovu produkci kolem vydání dvacet let starého alba „Animal Rights”.

Agresivní skladba určitě zvedne ze židle mnoho Mobyho ortodoxních fanoušků, ale klidnými je dozajista nenechá ani vizuál. Ten nabízí velmi reálný pohled do zákulisí výkrmen, masokombinátů a jatek, z něhož opravdu zamrazí. Pozor, některé záběry jsou skutečně jen pro silné nátury.

Text - zdroj: musicserver.cz/Jaromír Koc