Jdi na obsah Jdi na menu

Zemřel Andy Fletcher z kultovní kapely Depeche Mode

27. 5. 2022

andy-fletcher.jpgAndy Fletcher (foto: Angelika Špicarová)

Ve věku 60 let zemřel ve čtvrtek 26. května Andy Fletcher, zakládající člen skupiny Depeche Mode. Smutnou zprávu oznámila kapela na sociálních sítích. Zdroj z hudebníkova okolí prozradil serveru Pitchfork, že skonal přirozenou smrtí.

„Fletch měl opravdu zlaté srdce, byl tu pro kohokoliv, kdo potřeboval oporu, živou konverzaci, dobrou porci smíchu nebo studené pivo,” napsali zbývající členové formace v prohlášení s odkazem na fakt, že Andy Fletcher byl jakýmsi tmelícím prvkem mezi egy Davea Gahana a Martina Gora.

Andy Fletcher se narodil 8. července 1961 v anglickém Nottinghamu, vyrůstal ve městě Basildon. Právě zde potkal Vincenta Clarka, s nímž založil skupinu No Romance In China. Ta se po Gorově příchodu přejmenovala na Composition Of Sound, a když v roce 1980 přišel Dave Gahan, vznikli Depeche Mode.

Andy Fletcher zůstal jejich klávesistou i po Clarkově odchodu na sólovou (a následně erasurovskou) dráhu v roce 1981. Společně vydali sedmnáct řadových alb a v roce 2020 byli uvedeni do Rokenrolové síně slávy.

Text - zdroj: musicserver.cz/David Věžník