Jdi na obsah Jdi na menu

Aerodrome Festival oznamuje další hvězdná jména!

30. 1. 2017

Datum: 11.06.2017                          Místo: Letiště Letňany, Praha

simple-plan_2016.jpgSimple Plan (foto - zdroj: GoOut.cz)

Program čtvrtého ročníku Aerodrome Festivalu, který k nám v minulosti přivezl např. Metallicu, System Of A Down nebo Limp Bizkit, je téměř kompletní a ukazuje, že o hvězdná jména opět nebude nouze. K dříve ohlášeným Linkin Park pořadatelé potvrdili účast dalších čtyř účinkujících, kteří se u českého publika těší velké oblibě - Simple Plan, Machine Gun Kellyho alias MGK, Enter Shikari a Royal Republic.

Dnes již bezmála dvacetiletá kariéra kanadských Simple Plan je lemována pěti studiovými alby, která kapele vynesla více než tři desítky nominací a dvanáct výher řady prestižních hudebních ocenění jako Juno Awards, MTV, NRJ nebo Teen Choice Awards. Singly Simple Plan pravidelně okupují přední příčky rozhlasových hitparád, zaznívají z filmů (např. Disneyho „Prom”) a i na tak prominentních akcích, jakou byl závěrečný ceremoniál Zimních olympijských her 2010 ve Vancouveru.

Po roce se do České republiky vrátí jedno z momentálně nejskloňovanějších jmen americké hiphopové scény - Richard Colson Baker známý pod přezdívkou Machine Gun Kelly (MGK), kterou si vysloužil za (kulometnou) rychlost, jakou rapuje. Ač dnes dobývá hiphopové žebříčky (obě jeho desky „Lace Up” i „General Admission” stanuly v této sekci v první desítce alb v Billboardu), soundtrackem jeho dospívání a prvopočátků kariéry byly převážně punkové a rockové skupiny jako Limp Bizkit, Guns N' Roses nebo Blink-182. V jeho repertoáru tak našla své místo i spolupráce s Kidem Rockem nebo cover Rise Against a Blink-182, které na svých bouřlivých živých show zpravidla také předvádí.

Britští Enter Shikari si získali statisíce hudebních fanoušků po celém světě hned debutovým albem „Take To The Skies” (vydaným v roce 2007), na němž propojili zdánlivě neslučitelné - trance s hardcorem, což jim mj. vyneslo i cenu NME v kategorii hudebních inovací. Dnes jsou nejčastěji označováni za průkopníky tzv. electronicoru. Výčet hudebních vzorů této formace, která dodnes vydala čtyři desky, je velmi pestrou směsicí zahrnující např. Prodigy, Sick Of It All, Rage Against The Machine, Beatles i Stravinského. Enter Shikari jsou proslulí extrémně energickými live sety, které opakovaně dostávají do varu i české publikum.

Švédští Royal Republic bývají přirovnáváni k hudebně starším krajanům The Hives. Své moderní pojetí rock'n'rollu zaznamenali dodnes na čtyřech albech, a ačkoliv u nás koncertovali prvně až při svých čtvrtých narozeninách v roce 2011, v současnosti mají jejich elektrizující živá vystoupení v Čechách tolik příznivců, že je každý koncert Royal Republic beznadějně vyprodán.

K Linkin Park, Simple Plan, MGK, Enter Shikari a Royal Republic přibude zhruba do měsíce ještě jedno jméno, které téměř desetihodinový hudební maratón 11. června na letišti v Letňanech zahájí.

Vstupenky na Aerodrome Festival jsou k dispozici exkluzivně v předprodejní síti Ticketportal za 1990,- Kč.

Související:

Aerodrome Festival v čele s Linkin Park ovládne Prahu již v neděli!

Britští rockeři Counterfeit přijedou na Aerodrome Festival!

Simple Plan s sebou na Aerodrome Festival přivezou Mallory Knox!

Aerodrome Festival přiveze do Prahy Linkin Park!