Jdi na obsah Jdi na menu

Aerodrome Festival přiveze do Prahy americkou skupinu Korn!

3. 1. 2016

Datum: 15.06.2016                                  Místo: PVA EXPO PRAHA - Letňany

korn_aerodrome_2016.jpgKorn (foto - zdroj: loudwire.com)

Po roční odmlce se opět vrátí Aerodrome Festival. Organizátoři, kteří v minulých letech přivezli takové hvězdy jako Metallica, System of a Down, Limp Bizkit či Avenged Sevenfold, oznámili prvního účinkujícího a není to nikdo menší než jedna z nejpopulárnějších nu-metalových skupin - Korn.

Festival, na jehož předchozí ročníky zavítalo přes 50 tisíc návštěvníků se bude konat 15. června a rozprostře se na ploše areálu PVA EXPO PRAHA - Letňany.

Korn je americká kapela založená roku 1993, původem z Bakersfieldu, Kalifornie. Nynější členové jsou: Jonathan Davis, James „Munky” Shaffer, Brian „Head” Welch, Reginald „Fieldy” Arvizu a Ray Luzier. Korn vznikli po rozpadu kapely L.A.P.D., která skončila kvůli závislosti na drogách jejich zpěváka. Reginald Arvizu, James Shaffer a David Silveria chtěli ve hraní pokračovat, rekrutovali kytaristu Briana Welche a založili kapelu s názvem Creep.

Na počátku roku 1993 se skupině velmi zalíbil zpěvák Jonathan Davis během vystoupení jeho kapely Sexart, přičemž mu nabídli připojení ke Creep. Davis neměl o vstoupení do formace zájem, ovšem později si svůj záměr rozmyslel, přišel na zkoušku a připojil se ke kapele. Poté co byl Jonathan Davis naverbován, rozhodli se členové Creep změnit své jméno. Brzy přišel Davis s názvem Korn a jelikož se to líbilo všem, skupina se přejmenovala na Korn.

V roce 1993 Korn vydávají stejnojmennou debutovou desku, která je mixem heavy metalu, funk metalu, grunge a hip hopu. Styl tak dostal název nu-metal. skupina se díky svému nasazení na koncertech začínala dostávat do podvědomí posluchačů a postupně si vybudovala oddanou skupinu fanoušků. V současnosti má kapela po světě miliony příznivců, které získala díky svým energickým koncertům, výraznému vystupování frontmana Davise, ale i díky častým experimentům se zvukem.

Korn mají na svém kontě zatím 11 studiových desek, které se zapsaly do prestižních hudebních žebříčků. Posledním zářezem v jejich diskografii je album „The Paradigm Shift” vydané v roce 2013, na kterém s Korn po bezmála deseti letech opět spolupracoval jejich původní kytarista Brian „Head” Welch. Ten také loni v srpnu pro portal Metal Injection potvrdil, že kapela začíná připravovat nové album.

Přípravy nové desky skupina v roce 2015 proložila rozsáhlou koncertní šňůrou k 20. výročí vydání jejich debutové nahrávky „Korn”, kterou celou během tohoto turné přehrávala. Do České republiky, kam přijíždí Korn pro tisíce svých fanoušků hrát rádi a pravidelně, se vrátí s průřezem celou dosavadní tvorbou.

Aerodrome Festival pořádá NuCoast Productions ve spolupráci s Octopus Promotion.

Vstupenky jsou k dispozici v předprodejní síti Ticketportal. První dva tisíce lístků jsou k dostání za 1190,- Kč, po vyprodání se bude cena zvyšovat.

Související:

Aerodrome Festival se přesouvá do Tipsport Areny!

Spolu s Korn míří na Aerodrome i kultovní pankáči Bad Religion!

Na Aerodrome zahrají i Bring Me The Horizon a Billy Talent!